top of page

Самоосвіта педагогів ЗДО

      Самоосвіта - це самостійне поповнення знань із різних джерел з урахуванням інтересів, схильностей кожного педагога та об'єктивних потреб дошкільного закладу. Організація самоосвіти педагогів - одна з найважливіших індивідуальних форм методичної роботи та одна з форм підвищення їх кваліфікації. 

00a-0x0.jpg

Самоосвіта педагогів Старосільського ЗДО я/с "Казка":

Тема: "Розвиток сенсорно-пізнавальних здібностей

дітей дошкільного віку".

      Сенсорний розвиток дитини – це розвиток її відчуттів і сприймань, формування уявлень про зовнішні властивості предметів: їх форму, колір, розмір, положення у просторі тощо. Він становить фундамент її розумового розвитку. Чуттєве пізнання має дуже важливе значення у дошкільному дитинстві, яке є найбільш сприятливим періодом формування та вдосконалення діяльності органів чуттів, нагромадження уявлень про оточуючий світ. 

     

IMG_20221019_101734.jpg

      Головний напрямок сенсорного виховання повинен полягати в озброєнні дитини сенсорною культурою. Дитина в житті стикається з різноманітністю форм, кольорів та інших якостей предметів, а саме іграшок і предметів домашнього вжитку. Знайомиться вона і з витворами мистецтва – музикою, живописом, скульптурою. І звісно, кожна дитина, навіть без цілеспрямованого виховання, так чи інакше сприймає все це. Але якщо засвоєння проходить стихійно, без розумного педагогічного керування дорослих, воно нерідко виявляється поверховим, неповноцінним. Ось тут на допомогу і приходить сенсорне виховання - послідовне планомірне ознайомлення дитини з сенсорною культурою. 

     

Тема: "Здоров'язбережувальні освітні технології в ЗДО"

      

        На сьогоднішній день велике занепокоєння як батьків, так і спеціалістів викликає стан здоров'я дітей. Це пояснює велику зацікавленість до ідей здоров'язбереження. Тому зусилля вихователів ЗДО спрямовані на збереження та укріплення здоров'я дітей, а також виховання  ціннісного ставлення до нього.                Здоров'язбережувальні  освітні технології – це комплексна, збудована на одній методологічній основі, система організаційних та психолого-педагогічних прийомів, методів, технологій, спрямованих на укріплення здоров'я  дитини, та на формування культури  здоров'я, свідоме та грамотне відношення до нього.

photo_2024-01-18_14-28-37.jpg

Тема: "Розвиток дрібної моторики дошкільнят".

signal-2022-11-29-074348_002.jpeg

      

       Дрібна моторика розвивається вже з народження. У дрібної моторики є дуже важлива особливість. Вона пов'язана з нервовою системою.

       Саме в перші три роки життя мозок розвивається найінтенсивніше. 

       Моторний розвиток дитини сприятливо впливає на загальні навички, це обумовлено тим, що в процесі взаємодії кількох систем відбувається швидке оформлення зв язків між нейронами. 

      

      

            Існує два види моторики - велика і дрібна. Перша полягає в здатності утримувати ріновагу, ходити, бігати і стрибати. Завдяки їй людинаможе рухати руками, ногами і тілом. Велика моторика є базою для формування дрібної. Остання дозволяє взаємодіяти з великими предметами.

Тема: "Музика в дитячому садку, як засіб всебічного

розвитку дитини ".

      

             Музика – могутній засіб всебічного розвитку дитини, формування її духовного світу. Вона розширює її кругозір, знайомить з різноманітними явищами, збагачує почуттями, викликає радісні переживання, сприяє вихованню правильного ставлення до навколишнього світу. Залучення до музики активізує сприймання, мислення та мову, виховує високий естетичний смак, розвиває музичні здібності, уяву, творчу ініціативу, всебічно впливає на її розвиток.

photo_2024-01-18_14-33-55.jpg

Тема: ""Розвиток емоційного інтелекту дошкільника методами психодрами".

      

             Провідним видом діяльності дитини дошкільного віку є сюжетно-рольова гра, а тому техніки психодрами, що спрямовані на розвиток комунікативних навичок та емоційного інтелекту дитини, гармонійно доповнюють інші методи розвитку дошкільника. Інструмент імпровізації дозволяє вивчати внутрішній світ дитини, розвиває її творчій потенціал. Під час гри відбувається засвоєння нових ролей та моделей поведінки, до того ж дитина набуває надважливі навички самопрезентації для вдалої соціалізації.

kostyum-na-novyy-god-6821x.jpg
bottom of page